• Kołdry z pierza

  • Parametry

Pierze grzeje, pierze chłodzi

Pierze to nic innego jak pióra ptasie. Popularne od wieków, stosowane od zawsze. Wyróżniamy pierze kacze i gęsie, choć to drugie jest zdecydowanie popularniejsze do stosowania w wypełnieniach kołder i poduszek. Osobom, które wahają się pomiędzy kołdrą z puchu lub z kołdrą pierza podpowiadamy - kołdry z pierza są mniej sprężyste i cięższe, choć równie dobrze ogrzeją i odprowadzą wilgoć ze skóry.

Co charakteryzuje kołdry z pierza?

Kołdry z pierza są lekkie, miękkie i ciepłe. Dobrej jakości kołdra z pierza nie będzie znacząco odbiegać od kołdry z puchu, a na pewno będzie od niej tańsza. Nie warto jednak być zbyt oszczędnym, bo podejrzanie niska cena za kołdrę z pierza, może oznaczać gorszą jej jakość. Ze względu na swoje właściwości i strukturę, pierze pozostaje sprężyste przez wiele lat. To z kolei sprawia, że kołdra wypełniona pierzem w fantastyczny sposób nas ogrzewa, a zarazem umożliwia przepływ powietrza – śpi się pod nią znakomicie.

Kołdra na cały rok

Kołdra z pierzem gęsim, powinna być kołdrą zimową. Bo przecież pierze jest bardzo ciepłe i znakomicie nas ogrzeje. Jednak to tylko pół prawdy. Taka kołdra również chłodzi, dzięki właściwościom higroskopijnym. Możemy więc z powodzeniem używać jej przez cały rok. Kołdra z pierza będzie również znakomitym prezentem. Docenią ją zwłaszcza osoby, które są eko i cenią trendy. To kołdra antyalergiczna, jednak powinny jej unikać osoby uczulone na pierze.