• Kategorie
  • Szukaj
  • Poduszki ortopedyczne

 

Poduszka ortopedyczna

Każdy z nas doskonale wie, że zdrowy sen to jeden z ważniejszych aspektów naszego życia. Spędzamy na tej czynności ok. 20 lat egzystencji, jednak to właśnie komfortowy sen oraz trwające w tym czasie wszelkie procesy regeneracyjne naszego organizmu pozwalają na to, byśmy czuli się wypoczęci, by nasza skóra się regenerowała, by nasze organy pracowały w ciągu dnia na najwyższych obrotach. Kłopoty pojawiają się w momencie, kiedy my zaczynamy odczuwać pierwsze problemy ze snem. Z początku radzimy sobie z tym, jak umiemy – zmieniamy łóżko, wymieniamy materac, kupujemy nową kołdrę. Jednak sporo osób zapomina o poduszce. Zwykłe poduszki często mogą pochwalić się krzywdzącym działaniem nie tylko na nasz układ kostny, ale także na efektywność snu. Z tego powodu coraz częściej polecane są poduszki ortopedyczne.

Korzystanie z poduszki ortopedycznej ma dobry wpływ nie tylko na jakość naszego snu, ale także stan jednego z najważniejszych elementów naszego ciała, czyli kręgosłupa – szczególnie kręgosłupa szyjnego. Tego typu poduszki zdrowotne na kręgosłup bardzo korzystnie wpływają na jego kondycję zwłaszcza w odcinku szyjnym. Kręgosłupa nie można zaniedbywać, gdyż może się to fatalnie odbić na naszym zdrowiu w miarę przybywania kolejnych lat na liczniku. Jego odpowiednie ułożenie jest ważne zarówno podczas leżenia, jak i siedzenia. Ortopedyczna poduszka w odpowiednim wariancie może poprawić nie tylko komfort snu, ale także wygodę pracy – jeżeli jest siedząca. Odpowiednia poduszka przyczynia się do zmniejszenia bólu odcinka szyjnego kręgosłupa. Dobrze dobrana poduszka ortopedyczna pozwoli rozluźnić mięśnie w okolicy kręgosłupa szyjnego oraz delikatnie naciągnie kręgi szyjne, oraz dyski. 

Poduszki ortopedyczne to dość charakterystyczny rodzaj poduszek, które cechują się bardzo wyraźnie zarysowanym kształtem, dość nietuzinkowa strukturą, która działa bardzo pozytywnie na wszelkie dolegliwości związane z kręgosłupem i nie tylko. Poduszka ortopedyczna fantastycznie sprawdza się także w sytuacjach, kiedy kobietę dopada migrena lub silne bóle głowy. Właśnie taki dodatek do codziennego życia może okazać się wręcz zbawienny.

Poduszka ortopedyczna lędźwiowa

Wśród poduszek ortopedycznych nie znajdziemy wyłącznie takich, które służą do odpowiedniego ułożenia odcinka szyjnego w czasie snu. Poduszek ortopedycznych na naszym rynku jest całe mnóstwo. Świetnym przykładem jest poduszka ortopedyczna lędźwiowa. Ten produkt dedykowany jest głównie osobom, które sporo czasu spędzają w pozycji siedzącej. Z pewnością przyda się osobie pracującej przy komputerze, ale również nauczycielom, wykładowcom, którzy dużo siedzą, kierowcom autobusów i innym. Poduszka ortopedyczna lędźwiowa doskonale podpiera kręgosłup właśnie w tym odcinku lędźwiowym, dzięki czemu redukuje ból wywołany nieprawidłową pozycją. Często taką poduszkę stosuje się jako podparcie dla nóg czy kolan, by w ten sposób wyeliminować odczucie „ciężkich nóg”, kiedy są bardzo zmęczone.

Poduszka ortopedyczna lędźwiowa eliminuje nieprawidłowe ułożenie kręgosłupa, koryguje szkody, które wyrządziło zbyt długie siedzenie spowodowane pracą przy komputerze lub przy biurku. Takie poduszki zazwyczaj wytwarzane są ze specjalnej termo formującej pianki, która świetnie dopasowuje się do kształtów ciała człowieka.

Poduszka ortopedyczna lędźwiowa do spania

Jednak poduszka ortopedyczna lędźwiowa nie występuje jedynie w wersji do siedzenia. Równie ciekawą i chętnie wybieraną jest poduszka ortopedyczna lędźwiowa do spania. Ma nieco inną budowę, jest ergonomiczna, a dodatkowo bardzo różni się od poduszki typowo do siedzenia. Fantastycznie dopasowuje się do talii, dzięki czemu odciąża lędźwie, a co za tym idzie – wpływa na znaczną poprawę snu. W przypadku takiej poduszki można na niej spać zarówno na plecach, jak i na boku. Ponadto, może posłużyć dodatkowo jako klin pomiędzy kolanami. Często starsi ludzie narzekają na ból kolan podczas spania na boku. Jest to niemiłe uczucie, która można zniwelować lub całkowicie usunąć właśnie dzięki poduszce ortopedycznej.

W naszym sklepie robi24.pl znajdziesz wspaniałe, wyjątkowej jakości poduszki rehabilitacyjne. Można u nas zakupić zarówno poduszki ortopedyczne na odcinek szyjny kręgosłupa, poduszki turystyczne, jak i inne poduszki profilowane.

Poduszka ortopedyczna lędźwiowa do samochodu

Jazda samochodem to kolejna bardzo wyczerpująca czynność, która działa dość niepokojąco na nasz kręgosłup, głównie w odcinku lędźwiowym. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, by na taką przejażdżkę zabrać ze sobą poduszkę ortopedyczną zakupioną w robi24.pl. W naszym asortymencie znajdziesz fantastycznej jakości poduszki rehabilitacyjne zarówno do domu, jak i turystyczne.

Poduszka lędźwiowa do samochodu charakteryzuje się znacznie większymi wymiarami, aniżeli tradycyjna poduszka do spania. Została zaprojektowana w ten sposób, by dało się ją dopasować do siedzenia w każdym samochodzie. Jej ergonomiczne wyprofilowanie koryguje ułożenie kręgosłupa, które zazwyczaj jest nieprawidłowe. Jako ludzie mamy tendencję do tego, by garbić się, a jednocześnie wypychać nasze lędźwie do tyłu. Taka poduszka ma za zadanie zniwelować tę postawę do zera, a przy okazji zapewnić prawidłowe ułożenie kręgosłupa. Poduszka rehabilitacyjna lędźwiowa do samochodu to doskonała opcja dla zawodowych kierowców prowadzących tiry, ciężarówki, busy, autobusy, ale i dla nas, zwykłych kierowców osobówek, jeśli spędzamy codziennie sporą ilość czasu w naszym samochodzie.

Poduszka ortopedyczna kręgosłup szyjny

Tradycyjne, najczęściej spotykane poduszki ortopedyczne do spania mają za zadanie podpierać odcinek szyjny kręgosłupa. Te fantastyczne produkty tworzone są z myślą o zapobieganiu, łagodzeniu przebiegu schorzeń, jak i niwelowaniu wszelkich skutków ubocznych urazów kręgosłupa, a to poprzez zagwarantowanie jego prawidłowego ułożenia. Poduszki te zazwyczaj wykonane są ze specjalistycznej pianki termo formującej, która charakteryzuje się tym, iż zapamiętuje kształt, jaki pozostawiła głowa oraz szyja osoby leżącej na tej poduszce. Ergonomiczna poduszka rehabilitacyjna doskonale eliminuje poranne drętwienie, które mogłoby się pojawić, gdyby kręgosłup był źle ułożony do snu.

Poduszka ortopedyczna – odcinek szyjny jest bardzo ważny dla każdego człowieka, ponieważ to dzięki niemu możemy operować głową bez żadnych przeszkód. By czuć się lepiej, a co za tym idzie – znacznie lepiej funkcjonować, warto postawić na poduszki ortopedyczne, których zadaniem jest redukcja napięcia mięśni karku, jak i pleców. Spanie na takiej poduszce jest znacznie wygodniejsze, niż na tradycyjnej, a przy okazji przynosi sporo pozytywnych efektów. Wszelkie korzyści wynikają głównie z tego, że pianki użyte do produkcji poduszek ortopedycznych charakteryzują się odpowiednim stopniem twardości. Wykorzystując właśnie taką poduszkę do spania, do niwelowania bólu głowy, można mieć pewność, że nasza głowa, wraz z karkiem, odcinkiem szyjnym oraz kręgosłupem są utrzymane w najlepszej możliwej pozycji. Poduszka rehabilitacyjna może być też podparciem dla obolałych nóg nie tylko w czasie snu.

Poduszka ortopedyczna twarda

Poduszki ortopedyczne pod głowę bardzo często określane są jako twarde. Nic w tym dziwnego – poduszka z pianki niekoniecznie jest czymś, o czym marzy osoba od zawsze lubująca się w miękkich poduszkach puchowych, w których głowa zapada się w bardzo przyjemny sposób. Jednak czasem trzeba pomyśleć o swoim zdrowiu, nie tylko o przyjemności. Tak więc decydując się na poduszkę ortopedyczną warto wiedzieć, iż nie stosuje się tutaj kategoryzacji na miękkie czy twarde. Głównym kryterium jest raczej fakt, do czego dokładnie została przeznaczona. Poduszki ortopedyczne dedykowane są głowie i odcinkowi szyjnemu, lędźwiom, a także kolanom.

Poduszka ortopedyczna jest twarda, ponieważ wykonana została z pianki, która może się od siebie różnić gęstością. Zadaniem pianki jest zachowanie odpowiedniej stabilizacji dla danej części ciała. Istotny tutaj jest także komfort snu.

W sytuacji, kiedy myślisz o odprężeniu i stabilizacji głowy, warto zdecydować się na poduszkę wykonaną z pianki sprężystej. Taki produkt zapewni Ci prawidłowe podparcie dla odcinka szyjnego i głowy. Pianka ta jednak zapada się pod wpływem temperatury. Innym ciekawym produktem jest poduszka wykonana z pianki termoelastycznej, która nazywana jest inaczej „poduszką z pamięcią”. Pianka ta idealnie dopasowuje się do kształtu ciała użytkownika, a przy okazji jest bardzo wygodna.

Poduszka ortopedyczna z dziurą

Ortopedyczne poduszki mogą występować także w wersji z dziurą. Pierwszą z nich jest poduszka stanowiąca podparcie dla odcinka szyjnego np. podczas jazdy samochodem, zaś druga to poduszka okrągła do siedzenia, idealna dla seniorów i nie tylko.

Poduszka ortopedyczna z dziurą to produkt bardzo polecany osobom, które cierpią na przerost hemoroidów. Siedzenie nie jest najwygodniejszą pozycją, jeśli ktoś ma problemy w okolicach krocza. Tutaj z pomocą przychodzi poduszka z dziurą, która znacznie odciąża tamte okolice. Eliminuje znaczny dyskomfort oraz pozwala na odczucie znacznej ulgi. Poduszka ortopedyczna z dziurą to strzał w dziesiątkę, jeśli mówimy o kobietach po porodzie. Kilka pierwszych tygodni po tym ważnym wydarzeniu jest dla młodych mam bardzo trudne, ponieważ każdy nacisk na krocze często wznawia nowe rany, naciska na szwy czy po prostu podrażnia i przypomina o niedawnych wydarzeniach. W tym przypadku poduszka ortopedyczna z dziurą zadziała identycznie, jak przy hemoroidach. Wystarczy tak naprawdę postawić tę poduszkę na krześle, na fotelu czy na sofie i usiąść na niej, by cieszyć się wygodą oraz brakiem jakiegokolwiek bólu.

Poduszka ortopedyczna klin między kolana

Twoje kolana cierpią, kiedy układasz się do spania na boku? Rozwiązaniem, które odciąży Twoje kolana, a Tobie przyniesie ulgę jest poduszka ortopedyczna klin, która działa niczym separator jednej nogi od drugiej. Jest to doskonałe rozwiązanie, które znajdziesz w naszym sklepie robi24.pl. Sprawi ono, że w końcu będziesz mógł cieszyć się wspaniałym, niczym niezmąconym relaksem oraz efektywnym snem. Poduszki te idealnie dopasowują się do kształtów ciała, dzięki temu, że produkowane są z pianki termoplastycznej memory, czyli z pamięcią.

Celem klina między kolana jest odseparowanie od siebie nóg. Dzięki takiemu zabiegowi i kolana nie będą boleć, i kręgosłup znajdzie się w prawidłowym ułożeniu, co zniweluje możliwość pojawienia się jakiego bólu czy dyskomfortu. Dodatkowym atutem takiego klina ortopedycznego jest odciążenie więzadeł i mięśni. Decydując się na taki klin pozwolisz im odpocząć, dzięki czemu cały organizm będzie mógł cieszyć się efektywnym odpoczynkiem.

Poduszka ortopedyczna z pianki termoelastycznej

Jeśli chcesz wypoczywać w doskonałych warunkach, koniecznie skuś się na poduszkę ortopedyczną z pianki termoelastycznej z naszego sklepu internetowego robi24.pl. Jest to fantastyczne rozwiązanie dla tych osób, które pragną podarować swojemu ciału wyjątkowe warunki wypoczynku. Decydując się na taki dodatek do swojej sypialni, możesz wyeliminować nieprzyjemne bóle, które dopadały Cię po przebudzeniu, kiedy Twoja głowa znajdowała się w dziwnej, nienaturalnej pozycji.

Poduszka ortopedyczna z pianki termoelastycznej doskonale dopasowuje się do ciała, a nawet zapamiętuje jego kształt. Wszystko wraca do normy, kiedy głowa zostanie podniesiona. Poduszka reaguje na temperaturę, zmienia swój kształt, a tym samym zapewnia głowie oraz odcinkowi szyjnemu kręgosłupa odpowiednie podparcie, które pozwala jednocześnie na zdrowy i relaksujący odpoczynek. Pianki poliuretanowe wykorzystywane są do tworzenia poduszek, by zapewnić komfortowy sen.

Poduszki ortopedyczne do spania

Poduszki ortopedyczne pod głowę do spania to idealne rozwiązanie dla Ciebie, jeśli co rano masz problem z dojściem do siebie po ciężkiej i niezbyt wygodnej nocy. Jest to również idealny prezent dla seniora. W robi24.pl znajdziesz wiele fantastycznych poduszek wykonanych z materiałów wysokiej jakości, które zachwycą Cię starannością wykonania, jak i nietuzinkowym działaniem. Koszt takich poduszek nie jest duży, dlatego możesz przy okazji sprawić identyczną dla swojej drugiej połówki, jeśli narzeka na notoryczne bóle w karku.