• Kategorie
  • Szukaj
  • Kołdry

Kołdry dla każdego

Kiedyś stanowiły o zamożności domu, dziś nie są już towarem ekskluzywnym i na stałe zagościły w codziennym życiu. Odbiegają też składem od pierzyn, pod którymi spały nasze babcie. Na rynku dostępnych jest wiele kołder, ale jak wybrać tę najlepszą dla siebie? Tekstylia dzielą się na wiele rodzajów, a te diametralnie różnią się swoimi właściwościami.

Kołdry pod względem wypełnienia dzielimy na dwie kategorie. Jedne, to te z wypełnieniem naturalnym (puchowe, z pierza, wełniane) lub te z wypełnieniem syntetycznym (poliestrowe, silikonowe, z granulatem silikonowym). Kołdry z wypełnieniem naturalnym mają bardzo wysokie właściwości termoizolacyjne oraz zdolność przepuszczania powietrza. Są sprężyste, wchłaniają wilgoć ze skóry, izolują przed zimnem. Mogą jednak uczulać i nie wszystkie wskazane są dla alergików. Kołdry z wypełnieniem syntetycznym, wbrew powszechnym opiniom, są także kołdrami oddychającymi. Nowoczesne technologie pozwalają na wykorzystanie do produkcji kołder włókien syntetycznych – i to w taki sposób, by sprzyjały termoregulacji oraz przepuszczalności powietrza. Takie kołdry charakteryzują się lekkością, elastycznością, są antystatyczne, idealne dla alergików.

Zanim kupimy kołdrę dla siebie, warto zapoznać się z rodzajami kołder, rozmiarami i przeznaczeniem kołdry. To bardzo istotne, bo kupując "na ślepo" można popełnić wiele błędów. Dobrze dobrana kołdra decyduje o komforcie naszego snu, a sen  to niezwykle ważny element dbałości o zdrowie fizyczne i psychiczne. Ma wpływ na kondycję całego organizmu, zapewnia regenerację i prawidłowe funkcjonowanie wszystkich naszych narządów. Poświęćmy więc chwilę na zapoznanie się z wiadomościami, które pomogą nam w tym wyborze.

Sprawdź nasze pozostałe produkty, takie jak np. kołdra antyalergiczna całoroczna.