• Kategorie
  • Szukaj
  • Kołdry na zimę rozmiar 220x200 cm

 

Szukasz dużej kołdry na dwuosobowe łóżko? Kołdra zimowa 220x200 to strzał w dziesiątkę! Ciepła, miękka w dotyku, elastyczna z pewnością sprawi, że będziesz cieszyć się nienagannym ciepłem przez cały chłodny czas. W naszej ofercie prym wiodą kołdry zimowe 200x220 tylko od renomowanych producentów. Zobacz, co dokładnie polecamy! 

Kołdra zimowa 220x200

W naszym sklepie internetowym znajdziesz kołdry zimowe syntetyczne (wypełnienie syntetyczne)i naturalne. Te pierwsze też są dobrym rozwiązaniem. Dlaczego? Wybór kołder poliestrowych zamiast wełnianych ma wiele zalet. Są tańsze i łatwiejsze do czyszczenia. Nie mają też naturalnego zapachu jak wełna, co może być problemem dla niektórych osób. Wełna może również uczulać osoby wrażliwe na ten materiał, a poliester bardzo rzadko ma właściwości antyalergiczne, poza tym jest miękki i wygodny. Kołdry zimowe 200x220 cm z poliestru to trafny zakup.  

Wadą kołder poliestrowych jest to, że nie izolują tak dobrze, jak wełna, jednak i tak zapewniają świetny komfort cieplny w zimne noce. Poliester nie jest również tak wytrzymały jak wełna, więc prawdopodobnie zużyje się szybciej niż wełniana kołdra, ale i tak z powodzeniem posłuży przez lata.

Poliester to bardzo powszechny materiał używany do produkcji pościeli. Ma miłą miękkość i gładką powierzchnię w dotyku. Poliester jest znacznie tańszy w zakupie niż wełna, ponieważ jest to materiał syntetyczny, który nie wymaga ścinania ani innych procesów, co oznacza mniej czasu i wysiłku na jego wykonanie. Kołdry zimowe z poliestru można też rzadziej prać, więc jest to bardziej ekonomiczne. Dużą popularnością cieszą się też kołdry zimowe na przykład o składzie 85% bawełna i 15% poliester, czyli tylko z dodatkiem syntetycznego tworzywa.

Nasi klienci jednak równie chętnie wybierają kołdry zimowe z naturalnego tworzywa na przykład z puchu gęsiego. Zobacz, w czym tkwi ich fenomen!

Kołdry zimowe 220x200 puchowe

Kołdry zimowe 200x220 cm puchowe są naturalne, cieplejsze i bardziej miękkie. W przypadku niektórych osób materiały syntetyczne mogą powodować alergie ze względu na chemikalia użyte do ich produkcji. Substancje chemiczne mogą podrażniać skórę, nos, gardło i oczy. Mogą również powodować problemy z oddychaniem, takie jak astma lub przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP). Zdarza się, że nawet naturalna bawełna może powodować alergie poprzez bezpośredni kontakt ze skórą. Potencjał alergii jest różny u poszczególnych osób. Wówczas właśnie doskonałym wyborem jest kołdra puchowa.

Kołdry puchowe wykonane są z pierza i puchu, który jest doskonałym izolatorem. Są też znacznie bardziej naturalne niż kołdry syntetyczne. Kołdry puchowe są lepszą alternatywą dla osób, które mają alergię na bawełnę lub jakikolwiek inny materiał syntetyczny. Kołdry puchowe są droższe od syntetycznych, ponieważ zazwyczaj wytrzymują dłużej i utrzymują ciepło lepiej niż kołdry syntetyczne.

Niektóre rodzaje puchu wykonane są z puchu kaczego, który może wywołać reakcję alergiczną u osób z nadwrażliwością. To puch gęsi jest najczęstszym rodzajem puchu i jest uważany za hipoalergiczny. W naszej ofercie znajdziesz właśnie kołdry puchowe z pierzem gęsim, czyli idealny wybór dla każdej osoby.

Kołdry puchowe to nie tylko symbol luksusu. Są symbolem komfortu. Puchowe wypełnienie zatrzymuje ciepło, a pióra zapewniają dodatkowe ciepło w chłodne dni. Kołdra antyalergiczna puchowa wykonana z puchu i pierza, zapewnia upragnione ciepło i miękkość. Najlepsza zimowa pościel wykonana jest w 100% z naturalnych wypełnień, dzięki czemu posłuży dłużej, będzie lepiej izolować i będzie bardziej miękka niż syntetyczne wersje tego samego produktu.

Kołdry zimowe 220x200 bawełniane

Zimna pogoda może sprawić, że poczujemy się zmęczeni, ospali i mniej produktywni. Aby zwalczyć te objawy, musimy przygotować pościel na zimowe miesiące. Dobrym wyborem jest też użycie bawełnianej kołdry podczas chłodniejszych miesięcy. Bawełna to naturalny materiał, który zapewni Ci ciepło bez przegrzewania się w nocy. Włókna są oddychające, co czyni je idealnymi dla tych, którzy pocą się w nocy lub nie lubią nadmiaru ciepła. Zapewnia również większą izolację niż kołdry syntetyczne, co oznacza, że nie musisz się martwić, że obudzisz się zmarznięty w środku nocy.

Powodem, dla którego kołdra bawełniana jest najlepszym wyborem na jesień i zimę, jest to, że ma najlepsze właściwości termiczne. Zapewnia lepszą izolację i ciepło, aby utrzymać komfort w mroźne zimowe miesiące. Dużą popularnością cieszą się zwłaszcza kołdry antyalergiczne z bawełny. To świetna propozycja dla osób cierpiących na alergie, astmę lub różne schorzenia skóry. Naturalne włókna bawełny są hipoalergiczne i oddychające. Jeśli więc nie masz uczulenia na bawełnę, to strzał w dziesiątkę!

Bawełna to miękki i ciepły, świetny materiał na pościel. Jest również odporny na zarazki i bakterie. Bardzo dobra wiadomość: ta kołdra będzie idealna dla osób ze zwierzętami, ponieważ można ją łatwo wyczyścić. Jednak pierwszą rzeczą, na którą powinieneś zwrócić uwagę, jest rodzaj bawełny. Powinna to być bawełna 100% lub przynajmniej mieszanka bawełny wysokiej jakości z dodatkiem materiału syntetycznego, który wzmacnia trwałość kołdry. Na pewno znajdziesz idealny produkt na miarę swoich oczekiwań!

A może kołdra całoroczna? Lub kołdra letnia? A może poszukujesz kołdry antyalergicznej na lato? W naszej ofercie znajdziesz każdy rodzaj kołdry (w tym rozmiar kołdry) na dowolną porę roku - zapraszamy! Proponujemy bogaty wybór kołder, których walory izolacyjne są na najwyższym poziomie! Postaw na zdrowy sen!