• Kategorie
  • Szukaj
  • Rodzaje poduszek

Wybór odpowiedniej poduszki często jest niedoceniany. Wielu osób uważa, że poduszka to po prostu coś, co podkłada się pod głowę i gotowe. A tymczasem można mieć alergię na wypełnienie naturalne i wtedy nie powinniśmy spać na poduszkach z puchu (poduszki puchowe), wełny lub pierza. Gdy jesteśmy zestresowani, pomoc w zaśnięciu może nam zaoferować poduszka z dodatkiem włókien węglowych. Poduszka z łuską gryki zapewni masaż głowy i karku i pozwoli na relaks. Czy naprawdę jest obojętne, jaką poduszkę wybierzemy? Czy wypełnienie poduszki ma znaczenie?

Jakie poduszki oferuje sklep Robi24.pl? - Rodzaje poduszek

Poduszki syntetyczne     –     ich wypełnienie jest syntetyczne, to znaczy sztuczne. Jest to zazwyczaj poliester lub poliester pokryty silikonem. Są też poduszki, w których użyto granulat, czyli tzw. sztuczny puch. Są łatwe w utrzymaniu w czystości, bo można często je prać w warunkach domowych. Poduszki syntetyczne są miękkie i sprężyste, doskonałe dla alergików.

Poduszki naturalne     –     wypełnieniem tych poduszek jest puch (poduszki puchowe), pierze, półpuch wełna lub łuska gryki. Są w pełni ekologiczne, lekkie, puszyste, o dużej sprężystości. Wykazują właściwości higroskopijne i dobrą cyrkulację powietrza. Poduszka dostosowuje się do naturalnych krzywizn i zapewnia dobre podparcie dla głowy i dla karku. Zapewnia też delikatny masaż głowy i szyi.

Poduszki antystresowe     –     odpowiednie dla wszystkich osób, które narażone są na stres i mają problemy z zaśnięciem.   Pokryciem poduszki jest mikrofibra - tkanina z włóknami węglowymi, które wspomagają proces oczyszczania organizmu z ładunków elektrostatycznych zgromadzonych w ciągu dnia, dając relaks i spokój. Poduszka z dodatkiem włókien węglowych pozwoli powrócić do równowagi po stresującym dniu.

Poduszki antyalergiczne     –     to poduszki syntetyczne. Tylko takie bowiem gwarantują, że będą one w pełni antyalergiczne i przeznaczone dla osób cierpiących na różnego typu alergie. Poduszka antyalergiczna pomoże pozbyć się dolegliwości i spać spokojnie. W takich poduszkach nie rozwija się kurz i roztocza. Na dodatek  można je często prać.

Poduszki z łuską gryki        –     tego typu poduszki dostosowują się do naturalnych krzywizn ciała i zapewniają dobre podparcie dla głowy i dla karku. Delikatnie masują głowę i szyję, dzięki czemu redukują uczucie stresu i zmęczenia. Łuska gryki nie uczula, dlatego zalecana jest dla osób cierpiących na astmę i alergię. Nie ubija się i nie traci swojej objętości, a ilość łuski można sobie samemu dostosować.

Poduszki z pierza      –     ich wypełnieniem są pióra ptasie połączone z puchem. Takie pierze jest sprężyste i zapewnia odpowiednią amortyzację. Poduszki absorbują wilgoć i zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza. Niestety nie powinno się prać ich w domu, nie są też wskazane dla osób uczulonych na puch i na pierze.

Poduszki z puchu      –     puch gęsi jest miękki i lekki, wykazuje właściwości higroskopijne, a więc pochłania wilgoć. Zapewnia dobrą cyrkulację powietrza, nie przyciąga kurzu i roztoczy. Osoby uczulone na puch, powinny szukać innej poduszki, bo puch nie będzie dla nich odpowiedni. Poduszka z puchu może nam długo służyć, pod warunkiem, że będziemy dbać o nią, regularnie wietrzyć i czyścić.

  Poduszki rehabilitacyjne i ortopedyczne      –     to poduszki typowo zdrowotne. Utrzymują głowę i szyję w naturalnej i zdrowej dla kręgosłupa pozycji. Mają zadanie korygujące i prozdrowotne. Wśród znajdziemy też poduszki z łuską gryki lub poduszki wełniane.

Poduszki elektryczne     –     to rodzaj poduszek, które mają wbudowany system
zasilania oraz sieć cienkich przewodów. Po podłączeniu do źródła prądu zaczynają one generować ciepło. Dzięki temu możliwe jest miejscowe ogrzanie wybranej części ciała – najczęściej pleców, karku, ale także kolan, łokci i nadgarstków.

Poduszki z haftem     –     każdej poduszce możemy nadać indywidualnego charakteru. Wystarczy tylko dyspozycja dla nas i już poduszka będzie miała haft wedle upodobań klienta. Może być to imię, nazwa firmy, sentencja dla ukochanego. Czyż nie warto mieć taką poduszkę?


 Dobrze dobrane poduszki zapewniają optymalną cyrkulację powietrza i komfort snu.