• Kategorie
  • Szukaj
  • Kołdry obciążeniowe


  
Brak produktów do wyświetlenia

Kołdra obciążeniowa

Kołdra obciążeniowa to ręcznie szyte wyroby, nazywane inaczej produktami terapeutycznymi, które w znacznej mierze przyczyniają się do zmniejszenia poziomu stresu oraz lęku. Zapewniają spokojny sen, niwelują problemy, które mogą się pojawiać w każdym wieku, takie jak stany lękowe, bezsenność, stres. Kołdry obciążeniowe niezwykle często wykorzystywane są również w takich zaburzeniach, jak zespół Aspergera, ADHD, autyzm czy zespół Downa.

Kołdry terapeutyczne charakteryzują się tym, iż mają równomiernie rozłożone obciążenie na całej powierzchni, dzięki czemu generują delikatny nacisk na ciało człowieka. Decydując się na kołdry obciążeniowe, dana osoba będzie miała znacznie większą świadomość własnego ciała, a to dzięki stymulowaniu receptorów znajdujących się w ścięgnach oraz mięśniach. Kołdra terapeutyczna pozwala na czucie głębokie. Niweluje zaburzenia snu. Jeśli zauważyłeś u siebie jakiekolwiek niepokojące dolegliwości, warto wybrać dla siebie odpowiednią kołdrę obciążeniową. 

Kołdra obciążeniowa dla dzieci

Tradycyjne okrycia nocne dla dzieci zazwyczaj wypełnione są pierzem lub puchem. Jednak w przypadku kołder obciążeniowych sytuacja jest zgoła inna. We wnętrzu kołder obciążeniowych znajdziemy specjalny granulat szklany przypominający drobne kamyczki, które zapewniają optymalny poziom obciążenia. Kołdry obciążeniowe dla dzieci świetnie sprawdzą się tam, gdzie widoczny jest stres, napięcie czy problemy ze snem. Dzieci bardzo często i bardzo szybko ulegają przebodźcowaniu, dlatego niezwykle łatwo wyprowadzić je z równowagi psychicznej. Kołderka obciążeniowa, kołdra terapeutyczna wspaniale odpręża, obniża poziom stresu, łagodzi napięcie, a dodatkowo ułatwia zasypianie i znacznie dłużej utrzymuje dziecko w fazie głębokiego snu. Do pozytywnych aspektów działania kołdry obciążeniowej zalicza się również fakt, że ten typ okrycia doskonale odpręża, dzięki czemu dziecko odpoczywa i wstaje wypoczęte. W upalne dni taka kołdra może fantastycznie ochłodzić ciało malucha, z jej dodatkowym atutem jest możliwość zwiększenia koncentracji oraz skupienia w ciągu dnia.

Kołdra obciążeniowa dla niemowlaka

Niemowlęta często cierpią na różnorodne problemy z zasypianiem. Mogą one dotyczyć zaburzeń integracji sensorycznej czy też mniej lub bardziej poważnych problemów z napięciem mięśniowym. Jeśli rodzic nie wie już, co robić, by pomóc swojemu dziecku, powinien zwrócić uwagę na produkt, jakim jest kołdra obciążeniowa dla niemowlaka.

Bardzo często w nazewnictwie widnieje jako kołdra sensoryczna, która wskazana jest do stosowania w momentach, kiedy maluch ma problemy z koncentracją, a dodatkowo jest rozdrażnione, nadpobudliwe, zbyt aktywne w momentach, w których już nie powinno być. Decydując się na zakup kołdry obciążeniowej, warto mieć na uwadze nie tylko efekty, jakie może przynieść, ale także dobro dziecka w innych kwestiach, takich jak alergie czy podrażnienia skórne. Z tego powodu każda kołderka obciążeniowa z naszego sklepu dedykowana niemowlakom wykonana jest z materiałów najwyższej jakości, które nie powodują żadnych alergii u dzieci czy podrażnień skórnych. Nasze produkty pozwalają także na swobodne oddychanie organizmu, niezależnie od pory roku. Jeśli po zakupie kołder obciążeniowych zauważysz rezultaty u swoich dzieci czy u siebie, będziesz wiedzieć, że to zasługa kołdry. Z pewnością poprawi się jakość snu. Jeśli zaś nie będzie ona działać, w każdej chwili możesz zrezygnować ze spania pod nią. Jednak często kołdra obciążeniowa przydaje się podczas terapii zaburzeń psychofizycznych i idealnie sprawdza się podczas zwykłego odpoczynku dziecka.

W przypadku kołder obciążeniowych dla maluchów, waga kołdry nie może przekraczać 10-15% masy dziecka. Z tego powodu koniecznością jest kupienie nowej kołdry, odpowiadającej ściśle właśnie tym wymaganiom. Ponadto, każda kołdra, a więc i obciążeniowa, powinna być dłuższa o ok. 20 cm od ogólnego wzrostu dziecka. Istotne jest więc, aby rozważnie, z głową dobierać tego typu kołdry, które dopasowują się do kształtu ciała dziecka i zapewniają spokojny sen.

Kołdra obciążeniowa dla dorosłych

Kołdra obciążeniowa dla dorosłego niewiele różni się od tej, która dedykowana jest dzieciom. Do najważniejszych różnic należeć będzie jej wielkość, działanie bowiem pozostaje takie samo. Jak działa kołdra obciążeniowa w przypadku dorosłych? Pierwszym i jednym z najważniejszych działań jest stymulacja receptorów, które zawarte są w mięśniach oraz ścięgnach.

Licznie przeprowadzane badania pokazują, że kołdra obciążeniowa przydaje się, jeśli osoba dorosła cierpi na zespół niespokojnych nóg. Sprawdzi się ona także podczas demencji, zaburzeń integracji sensorycznej, a także fizycznych lub wewnętrznych napięć, które niejednokrotnie nie pozwalają człowiekowi wypocząć.

Kołdry obciążeniowe cena

Kołdry obciążeniowe dla dorosłych kosztują bardzo podobnie, jak tradycyjne kołdry. W naszym sklepie robi24.pl zakupisz je za około 300-400 zł. Z kolei kołdry dla dzieci są nieco tańsze, ich koszt oscyluje w okolicach 200-300 zł. Patrząc na cenę, trzeba wziąć pod uwagę, że została uszyta z naturalnych materiałów, a także fakt, że kołdry zostały uszyte z ogromną starannością, o którą w obecnych czasach jest ciężko.

Kołdra obciążeniowa sklep

W naszym sklepie internetowym robi24.pl znajdziesz i zakupisz bez większego problemu zarówno kołdry sensoryczne dla Twoich dzieci, jak i dla siebie. Jeśli masz problemy z zasypianiem, wciąż przygniata Cię stres, niejednokrotnie czujesz się maksymalnie przebodźcowany tym, co dzieje się wokół Ciebie – te kołdry są stworzone właśnie dla Ciebie. Koniecznie skorzystaj z naszej oferty. Wydając te kilkaset złotych masz gwarancję, że wrócić Twój dawny, głęboki sen, a problemy, choć na chwilę przestaną istnieć. Co więcej, rano, po nocy pod kołdrą obciążeniową, wstaniesz z nową energię, która popchnie Cię do działania!

Kołdry obciążeniowe producent

Kołdra obciążeniowa ciepła to jeden z kluczowych produktów w naszym sklepie. Oferujemy kołdry marki Senso-Rex dedykowane dzieciom, jak i kołdry typowo dla dorosłych, bez zbędnych motywów. W asortymencie znajdziesz najróżniejsze wymiary, od kołder 140x200 cm, 150x200 cm, po kołdry 180x200 cm i 220x200 cm. Senso-Rex to jeden z kluczowych producentów kołder, dlatego mamy do niego pełne zaufanie, podobnie jak klienci, którzy już zdążyli skorzystać z naszej oferty i kołder marki Senso-Rex. 

Zapewnij sobie dobry sen - kołdry i poduszki, które tworzą Twoją przestrzeń do snu to najlepsza inwestycja! Koniecznie sprawdź nasze pozostałe produkty.