• Kategorie
  • Szukaj
  • Poduszki rehabilitacyjne

Poduszka rehabilitacyjna

Poduszka rehabilitacyjna to niezwykle ważny wyrób, po który sięga coraz więcej osób każdego dnia. Czujesz, że po całej przespanej nocy boli Cię kark lub głowa? A może ból uniemożliwia Ci zaśnięcie? Jeśli masz takie problemy, poduszka rehabilitacyjna powinna być pierwszym produktem, po jaki sięgniesz, aby skutecznie zmienić swoje życie.

Zdrowy sen to klucz do tego, aby następował pełnoprawny, maksymalny proces regeneracji sił, odpoczynku oraz zdrowienia. Sen pozwala na to, aby nasz organizm w pełni koncentrował swoje siły na walce z dysfunkcjami organizmu, z infekcjami, jaki i innymi nieprawidłowościami, które mogą nam przeszkadzać. Sen jest niezmiernie ważny, niezależnie od tego, czy dolegliwości dotyczą natury fizycznej czy też psychicznej. Odpowiednie wsparcie w postaci poduszki rehabilitacyjnej, inaczej nazywanej również poduszką ortopedyczną, to pierwszy krok do tego, by organizm w końcu zaczął skutecznie walczyć, a dana osoba zaczęła w końcu normalnie żyć.

Poduszka ortopedyczna automatycznie kojarzy nam się z seniorami. To oni, po przeżyciu kilkudziesięciu lat, bardzo często mają problem ze swoimi stawami, ze snem. Dlatego też warto, by mieli w domu taką poduszkę, która znacznie ułatwi im zasypianie. Warto również, abyś Ty, niezależnie od wieku, sprawił sobie poduszkę tego rodzaju. Dlaczego? Powodów jest wiele. Przede wszystkim poduszka rehabilitacyjna to specjalistyczny wyrób, którego zadaniem jest zapobieganie czy też łagodzenie schorzeń bądź kompensowanie skutków niektórych urazów. Nie musi to dotyczyć jedynie osób starszych. O swój sen, dobre podłoże warto dbać od samego początku.

Poduszki rehabilitacyjne mają to do siebie, że zazwyczaj produkowane są z tworzyw najwyższej jakości. Zazwyczaj w tym przypadku stosuje się specjalistyczną piankę z pamięcią kształtu, piankę termo-formującą. Dodatkiem jest ergonomiczny profil, który gwarantuje doskonałe ułożenie kręgosłupa.

Poduszka rehabilitacyjna do spania

Poduszki rehabilitacyjne do spania to gwarancja spokojnego, niczym niezmąconego snu dla osoby w każdym wieku. Jej kształt dostosowuje się zwykle do naszego ciała, a dokładnie do głowy oraz odcinka szyjnego kręgosłupa. Poduszka ortopedyczna skutecznie zmniejsza nacisk na kręgosłup, co automatycznie minimalizuje ryzyko sztywności karku oraz kończyn. Zadaniem poduszki nie jest jedynie zapewnienie nam komfortowego snu, ale również wyleczenie zwyrodnień, które powstały na wskutek wielu lat siedzenia przy komputerze, ale też ciężkiej pracy fizycznej. Poduszka rehabilitacyjna to produkt, który powstaje z myślą o odpowiedniej pozycji do snu. Najlepsze z nich to takie, które są dopasowane do układu ciała w czasie snu. Jeśli chcesz wstawać rano maksymalnie wypoczęty, musisz wziąć ten aspekt pod uwagę.

Na rynku znaleźć można poduszki ortopedyczne w różnych kształtach, wymiarach i wielkościach. Zazwyczaj jednak sklepy oferują poduszki o podłużnym kształcie, ewentualnie znacznie mniejsze, które służą jedynie do podparcia głowy.

Poduszki rehabilitacyjne to produkty do zadań specjalnych. Do ich produkcji używa się specjalnych pianek, które zapamiętują kształt. Wiele modeli udoskonalanych jest poprzez wprowadzenie nietypowych kształtów, np. motylka. Inne zaś otrzymują w czasie produkcji specjalne dodatki, takie jak wkład chłodzący. To jednak nie wszystko. W sklepach stacjonarnych, jak i internetowych znajdziesz poduszki ortopedyczne z masującą poszewką lub działające antychrapaniowo. 

Poduszka rehabilitacyjna do spania to hit ostatnich lat. Niezaprzeczalnie, sporą popularność zdobyła poduszka, która posiada specjalnie wyprofilowaną powierzchnię. Zaczyna się falą ku górze, by później opaść w dół. Taka poduszka idealnie podpiera odcinek szyjny, jeśli śpisz na plecach, a późniejsze wgłębienie świetnie pasuje do głowy.

Poduszka rehabilitacyjna do spania na boku

Z pewnością będziesz zaskoczony, jednak na rynku istnieją specjalne poduszki ortopedyczne do spania na boku. Dzięki takiemu wyrobowi, możesz bez większego problemu zmieniać swoje pozycje, aby wygodnie spać na boku. Nie trzeba nieustannie poprawiać zwykłej poduszki, kiedy tylko chcesz przekręcić się na inna stronę. W naszym sklepie internetowym robi24.pl znajdziesz niesamowite poduszki rehabilitacyjne do spania na boku. Ich oryginalny kształt sprawia, że z łatwością możesz przespać całą noc i obudzić się wypoczętym. Zawdzięczać to będziesz doskonale wyprofilowanym bokom oraz obniżonym środkiem. Te niewielkie aspekty dają naprawdę ogromną różnicę oraz zapewniają wygodę ułożenia głowy. Poduszka rehabilitacyjna produkowana z myślą o osobach śpiących na boku to produkt wykonany z oddychających tekstyliów i najwyższej jakości wypełnienia. Decydując się na taką poduszkę, na pewno zapłacisz więcej, aniżeli za zwykłą, niczym niewyróżniającą się poduszkę z przeciętnego sklepu, jednak otrzymasz adekwatne do ceny efekty. Przede wszystkim przestanie Cię boleć kark oraz odcinek szyjny kręgosłupa, kiedy tylko wstaniesz rano. Po drugie, natychmiast zauważysz, że się wysypiasz i to lepiej, niż kiedykolwiek wcześniej.

Oferowane przez nas modele poduszek do spania na boku to strzał w dziesiątkę, niezależnie od wieku. Jesteśmy otwarci na to, że nawet młodzi ludzie chcą zadbać o swoje ciało, swój sen oraz o własne ciało. Źle dobrana poduszka może wpływać nie tylko na to, jak się czujemy rano, ale na to, jak wyglądamy i czy spanie na złym podłożu nie niszczy prawidłowego ułożenia kręgosłupa.

Jak widać, poduszka ortopedyczna może wiele zmienić w naszym życiu. Bez obaw możesz taką poduszkę zamówić dla siebie, by ją wypróbować, a jeśli spełni Twoje oczekiwania, śmiało możesz sprawić ją całej rodzinie.

Dla kogo dedykowana jest poduszka ortopedyczna do spania na boku? Na pewno pożytek będą z niej miały te osoby, które tę pozycję uważają za najwygodniejszą. Jeśli należysz do tego grona, koniecznie wybierz nasze poduszki rehabilitacyjne. Poduszka ortopedyczna przeznaczona do spania na boku musi charakteryzować się specjalnym kształtem, rozmiarem oraz twardością. Jeśli zależy nam na tym, aby dokładnie podpierała głowę, a ponadto wypełniała powstałą lukę pomiędzy zewnętrzną częścią ramienia a uchem, powinniśmy wybierać rozsądnie. Pianka lateksowa oraz pianka termoelastyczna to najlepsze możliwe materiały, z których poduszki mogą okazać się strzałem w dziesiątkę dla osób śpiących na boku.

Poduszka rehabilitacyjna pod głowę

Wysokoelastyczna pianka pamięciowa, którą najczęściej wykorzystuje się do produkcji poduszek ortopedycznych, gwarantuje idealne podparcie dla odcinka szyjnego kręgosłupa. Pozwala na leżenie w naturalnej, neutralnej dla niego pozycji. Dzięki temu osoba śpiąca odczuwa maksymalny komfort i wstaje rano bez bólu kręgosłupa. Poduszki wykonane z pianki pamięciowej dodatkowo nie powoduje niekomfortowego ucisku, ponieważ idealnie dopasowuje się do kształtu ciała. Podpiera wszędzie tam, gdzie ma podpierać i nie uciska naczyń krwionośnych, co mogłoby prowadzić do drętwienia.

Poduszki rehabilitacyjne są dość miękkie i bardzo wygodne, ale jednocześnie wystarczająco twarde, aby dokładnie podeprzeć głowę. Zwykle wykonywane są ze specjalnych materiałów hypoalergicznych, przeciwroztoczowych, które zapobiegają rozwojowi wszelkich alergenów i niebezpiecznych dla ludzi drobnoustrojów negatywnie wpływających na nasze samopoczucie. Dzięki temu, nie zyskujesz jedynie komfortu snu, ale także pewności, że Twoja ewentualna alergia się nie pogłębi, a zmaleje. Roztocza to bardzo częsty alergen wśród Polaków, dlatego warto go zniwelować, decydując się na poduszki wykonane z materiałów antyalergicznych.

Poduszka rehabilitacyjna na kręgi szyjne

Poduszka rehabilitacyjna do spania na kręgi szyjne to strzał w dziesiątkę, jeśli od dłuższego czasu budzisz się rano z bólem w okolicach szyi, karku. Jest to dość częste w naszym społeczeństwie, zwłaszcza, jeśli każdy z nas wybiera poduszkę bez wcześniejszego zapoznania z tematem. A, jak widać, ma to ogromne znaczenie dla naszego organizmu, dla naszego zdrowia. Odpowiednie podparcie potrafi zdziałać cuda, naczynia krwionośne nie zostają wtedy uciśnięte, a odcinek szyjny nie drętwieje.

Poduszka rehabilitacyjna do spania powinna być dopasowana do wzrostu konkretnej osoby. Chodzi tutaj oczywiście o jej profil. Większe poduszki cechują się tym, że mają nieco wyższy profil, dlatego są dobre dla znacznie większych osób. Mniejsze osoby powinny raczej decydować się na poduszki o niewielkich wymiarach.

Idealna poduszka do spania dla osób uskarżających się na ból karku, szyi czy kręgosłupa to taka, która wykonana jest z pianki pamięciowej. Spanie na takiej poduszce automatycznie łagodzi napięcie, a co za tym idzie - niweluje również ból, który gromadzi się w ramionach czy w karku. Poduszka rehabilitacyjna na kręgi szyjne powinna być wykonana z materiału idealnie dopasowanego do człowieka, ale ważne jest tutaj również wykończenie. Najkorzystniej stawiać na poszewki z bawełny, która nie pozwala śpiącej osobie się przegrzać. Poduszka ortopedyczna także musi przepuszczać powietrze oraz idealnie chłoną wilgoć.

Co znajdziecie w naszym asortymencie robi24.pl? Przede wszystkim oferujemy wspaniały poduszki rehabilitacyjne, które cechują się doskonale dobranym wyprofilowaniem. Sprzedajemy poduszki ortopedyczne profilowane, poduszki ergonomiczne oraz turystyczne. Stawiamy nie tylko na poduszki rehabilitacyjne z pianki, ale także z wełny oraz z wypełnieniem gryczanym. Poduszki antyalergiczne z łuską gryki jako wypełnieniem to strzał w dziesiątkę dla osób, które walczą z bezsennością, alergiami lub stresem. Jest to w pewnym sensie poduszka rehabilitacyjna, która pozbawiona jest jakichkolwiek niepotrzebnych rzeczy. Jest twardsza, ale dzięki temu, że w jej wnętrzu znajduje się luźna łuska gryki, fantastycznie dopasowuje się do krzywizn odcinka szyjnego oraz głowy, a jednocześnie świetnie je podpiera. Dodatkowym atutem jest nieoczekiwany masaż głowy. Poduszka nie uczula, tak więc fantastycznie sprawdza się w przypadku osób uczulonych lub astmatyków. Sen na takiej wspaniałej poduszce to prawdziwa przyjemność, której sobie nie odmawiaj. Co więcej - produkt ten nigdy nie ubije się w środku, dlatego przez cały czas zachowa swój naturalny kształt z dnia zakupu.

Poduszka rehabilitacyjna z dziurą w środku

Rehabilitacja nie musi dotyczyć jedynie spania, ale również siedzenia. Na rynku w ostatnim czasie popularność zdobyły poduszki z dziurą w środku. Choć wydawać by się mogło, że będą świetne do spania, dużo lepiej spełniają swoją rolę, jako poduszka do siedzenia. Kto z nas, po długim czasie siedzenia, nie miał ochoty po prostu wstać i się rozruszać? Jednak nie każdy ma taką możliwość - są osoby, które muszą kilka godzin dziennie spędzić w pozycji siedzącej, ponieważ tego wymaga praca. Ponadto, niektóre osoby nie mogą wstawać przez wzgląd na swoją niepełnosprawność. Tutaj świetnie sprawdzają się poduszki z dziurą na środku. Służą one do siedzenia, dzięki czemu można znacznie szybciej i łatwiej wyleczyć hemoroidy powstałe w okolicach odbytu. Dodatkowo, poduszka taka świetnie sprawdzi się u osób po operacjach, kobietach po porodzie naturalnym czy u kierowców, którzy bardzo dużo czasu spędzają za kierownicą i nie mogą się zatrzymać na postój.

Poduszka z dziurą na środku ma wiele zalet. Działa przeciwodleżynowo w wózkach, na których jeżdżą osoby, dla których wstawanie jest praktycznie niemożliwe. Stosuje się ją w sytuacjach kryzysowych, kiedy trzeba postawić wszystko, aby rany się zagoiły. Jednak w dużej mierze dedykowana jest osobom, które chcą zadziałać profilaktycznie.

Poduszki tego typu mogą mieć różnorodny kształt. Wcale nie musi być okrągła, może być eliptyczna lub kwadratowa, jedynie z dziurą na środku. Tak naprawdę wszystko zależy od producenta, który zajmuje się jej wytwarzaniem.

 

Jak widać, oferta poduszek rehabilitacyjnych jest duża, rozbudowana. Nie ma tu jednak niczego dziwnego - każdy z nas chce być zdrowy jak najdłużej oraz cieszyć się dobrym, efektywnym snem każdej nocy. Poduszka rehabilitacyjna do spania może odmienić nasze życie już pierwszej nocy, dlatego warto zdecydować się właśnie na nią. W robi24.pl mamy ogromny wybór, dlatego zachęcamy do zapoznania się z nim!