• Kategorie
  • Szukaj
  • Kołdry na zimę rozmiar 180x200 cm

 

Idealna kołdra 180x200 zimowa? Na łóżka dwuosobowe polecamy kołdry z naturalnych materiałów bawełniane, wełniane, puchowe lub poliestrowe kołdry, które sprawią, że każda noc upłynie w upragnionym cieple i zwiększą jakość snu. W naszej ofercie znajdziesz też kołdry puchowe, które zapewniają nienaganną izolację termiczną. Zobacz, co dokładnie oferujemy!

Kołdra zimowa 180x200

Kołdra zimowa jest zwykle wypełniona pierzem lub puchem, ale może być również wypełniona włóknami syntetycznymi. Kołdry 180x200 cm zimowe perfekcyjnie służą do zapewnienia izolacji przed zimnem nawet w najchłodniejsze noce. Oferują ciepło i komfort, dając jednocześnie dodatkową warstwę ochrony przed alergenami i roztoczami, które mogą powodować alergie –wspomniane właściwości mają coraz popularniejsze kołdry antyalergiczne.

Kołdry są zwykle wykonane z pierza, puchu lub materiałów syntetycznych, takich jak poliester. Kołdra zimowa to tradycyjnie patchworkowy pokrowiec wykonany z warstw tkaniny o właściwościach termoizolacyjnych. Kołdry na zimę są tradycyjnie wykonane z wielu warstw, zwykle od czterech do sześciu, chociaż niektóre kołdry mają mniej lub więcej. Warstwy mogą mieć różną gramaturę i fakturę, dzięki czemu ostatecznie kołdry różnią się wyglądem.

W naszej ofercie znajdziesz też kołdry 180x200 cm naturalne, są zwykle wykonane z tkanin takich jak bawełna, wełna i jedwab. Wiele z nich ma ozdobne szwy, które dodają pościeli animuszu. Kołdry mogą być płaskie lub puszyste, o pojedynczej lub podwójnej grubości, co jeszcze bardziej poszerza zakres wyboru.

Istnieje wiele powodów, dla których warto kupić kołdrę zimową. Przede wszystkim warto ją zamówić ze względu na wygodę termiczną, jaką zapewnia. Kołdra zimowa zapewni Ci ciepło, a temperatura ciała nie spadnie podczas snu. Poza tym dobra kołdra puchowa lub bawełniana zapobiega nawet przeziębieniu się. Możesz kupić kołdrę z poszewką wykonaną z materiałów, takich jak bawełna, polar i wełna.  

Kołdry występują w różnych rodzajach i materiałach. Niektóre wykonane są z bawełny, wełny, jedwabiu lub poliestru. Istnieją również kołdry, które mają mieszankę materiałów, takich jak bawełna-poliester lub jedwab -poliester co dodaje dodatkowego ciepła. Zobacz, jakie dokładnie kołdry na zimę oferujemy!

Kołdry zimowe 180x200 puchowe

Kołdry 180x200 cm puchowe to najlepszy materiał na pościel dla tych, którzy chcą spać w perfekcyjnym cieple. Wykonane są z warstwy pierza lub puchu, którą następnie pokrywa się warstwą bawełny, jedwabiu lub syntetycznego materiału. Kołdry puchowe mają wiele zalet, między innymi to, że mogą być używane w każdym klimacie i zapewniają więcej ciepła niż inne materiały. Często też kołdry puchowe są wypełnione mieszanką puchu i włókien syntetycznych, by zwiększyć ich wytrzymałość. Ma to też na celu zapewnienie lepszej izolacji niż podstawowa wersja bez dodatku syntetycznego.

Z czego składa się dobra kołdra 180x200 cm puchowa? Często ma dodatek bawełny, cenny zwłaszcza dla osób uczulonych na materiały syntetyczne. Wówczas pozwala to zapobiec reakcjom alergicznym. Kołdry puchowe są nadzwyczaj popularne, ponieważ zapewniają dużo ciepła dla użytkownika i są łatwe w pielęgnacji. Kolejną cechą pościeli z puchu jest to, że można ją prać w pralce, co jest korzystne, ponieważ oznacza, że nie trzeba ich czyścić chemicznie. 

Kołdry zimowe 180x200 bawełniane

Kołdry bawełniane sprawiają, że czujesz się ciepło i przytulnie, a zimą nie marzniesz. Kołdry bawełniane są również korzystne dla alergików, którzy nie mogą spać pod syntetycznymi materiałami. Mogą pomóc w utrzymaniu alergenów z dala od organizmu i zapobieganiu działaniu alergii.

Bawełna jest popularnym materiałem na kołdry, ponieważ jest miękka i wygodna do spania, co czyni ją idealną na zimne dni. Jednak nie każda bawełna jest taka sama. Niektóre rodzaje bawełny są lepszej jakości niż inne, dlatego ważne jest, aby wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy zakupie kompletu kołder. Istnieją dwa rodzaje bawełny: naturalna i sztuczna. Naturalna bawełna pochodzi z całej rośliny bawełny, której wzrost zajmuje około 100 lat, podczas gdy sztuczna bawełna nie pochodzi z roślin, ale jest wytwarzana z ropy naftowej, oleju z nasion bawełny i substancji chemicznej zwanej formaldehydem. Naturalna bawełna jest oddychająca, podczas gdy sztuczna bawełna ma gorsze właściwości termiczne.

Wszystkie kołdry zimowe 180x200 z naszej oferty spełniają normy i mają wszelkie pożądane cechy. Poza tym są łatwe w pielęgnacji, co zapobiegnie gromadzeniu się brudu i bakterii na kołdrze. Pierwszym krokiem w pielęgnacji bawełnianej kołdry zimowej jest jej regularne pranie. Najlepiej prać ją co najmniej raz w miesiącu. Jeśli nie masz pewności, jak często prać kołdrę, sprawdź na metce dołączonej do produktu, czyli na instrukcji dotyczących prania. Do prania kołdry najlepiej używać niezbyt gorącej wody, ponieważ wówczas może skurczyć się lub uszkodzić tkaninę.

Jak widzisz, kołdry zimowe z bawełny z naszego sklepu są lekkie, przewiewne, izolujące termicznie, przyjemne w dotyku, a przy tym żywotne. Na pewno wybierzesz idealny rodzaj na miarę własnych potrzeb. W naszej ofercie prym wiedzie też kołdra całoroczna antyalergiczna - poznaj nasz asortyment!