• Kategorie
  • Szukaj
  • Poduszki dla alergika

Poduszka dla alergika

Alergicy mają spore problemy w życiu, które ściśle wiążą się z tym, na co są uczuleni. Jeśli są to pyłki kwiatów i innych roślin, najczęściej apogeum następuje wiosną, jednak w sytuacji, kiedy dana osoba uczulona jest na kurz i roztocza, praktycznie cały czas jest narażona na działanie tych alergenów. Codzienne życie z uczuleniem na roztocza może być naprawdę uporczywe. Koniecznością jest dbanie o czystość, jak i minimalizowanie objawów w postaci kataru czy łzawiących oczu. Obecnie można również skorzystać z wielu udogodnień, takich jak poduszki dla alergika. Czym charakteryzują się te produkty? Na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu poduszek antyalergicznych?

Poduszka dla alergika powinna być wykonana ze specjalnych materiałów. Najczęściej są to tkaniny, które nie mają właściwości sprzyjających rozwojowi roztoczy i innych alergenów w ich wnętrzu. Istotną cechą poduszek dla alergików są specjalne powłoki. Chronią one wnętrze poduszki przed wchłanianiem niekorzystnie działającego kurzu oraz bakterii. Przeprowadzane badania nad poduszkami antyalergicznymi pokazały, że produkty te faktycznie doskonale oddziałują na alergeny i roztocza - nie sprzyjają ich rozwojowi, a nawet wręcz przeciwnie, sprawiają, że pojawia się ich znacznie mniej, przez co życie alergika jest nieco łatwiejsze. Powłoka poduszki antyalergicznej musi jednak z drugiej strony swobodnie oddychać, aby nie dochodziło do przegrzewania podczas spania.

Poduszki antyalergiczne pod względem wypełnienia dzielą się na dwa typy. Pierwszym z nich jest poduszka wypełniona naturalnymi włóknami antyalergicznymi, do których należy chociażby puch z ptactwa wodnego, czyli puch gęsi. Drugie możliwe wypełnienie poduszki antyalergicznej to włókna syntetyczne.

Jeśli nie masz uczulenia bezpośrednio na puch gęsi, możesz śmiało postawić na poduszkę antyalergiczną wypełnioną puchem. Dlaczego? Jest niezwykle wygodna, miękka, sprężysta. Idealnie dopasowuje się do kształtu głowy oraz odcinka szyjnego kręgosłupa, gwarantuje doskonałe podparcie oraz zapewnia zdrowy, efektywny sen. Poduszkę puchową antyalergiczną można śmiało prać w pralce w odpowiedniej temperaturze, dzięki czemu zachowa czystość i będzie jeszcze lepiej walczyć z roztoczami. Co ciekawe, wypełnienie poduszki puchowej nie zbija się, dlatego przez wiele lat będzie odpowiednio puszysta i miękka.

Poduszki dla alergików sklep internetowy

Poduszka antyalergiczna to bardzo dobry wybór dla osób, które mają do czynienia z alergiami na co dzień. Może jesteś alergikiem, albo masz w domu dziecko, które musi borykać się z alergią? Niezależnie od tego, warto zainwestować właśnie w taką poduszkę.

W naszym sklepie internetowym robi24.pl znajdziesz szeroki wybór poduszek dla alergików. Na naszych wirtualnych półkach znajdziesz sporo różnorodnych poduszek, które różnią się między sobą rozmiarem, wypełnieniem, poszyciem czy marką. Jakie poduszki oferujemy?

Nie brakuje u nas poduszek marki Robi, Inter-Widex, AMZ, Wendre czy Cocomilo. Z ogromną chęcią sprzedajemy wyroby znanej i szanowanej marki, jaką jest Piórex. Oferuje ona poduszki dla alergików, które spełniają najbardziej wygórowane wymagania. Wśród naszych poduszek znajdziesz produkty o wymiarach 70x80 cm, ale też 50x70 cm, 40x40 cm, 50x60 cm, 40x60 cm czy 50x33 cm.

Nasza oferta to poduszki zarówno tańsze, bardziej przystępne cenowo, za ok. 40 zł za sztukę, jak i znacznie droższe, których cena sięga 100 zł, a nawet więcej. Konkretna kwota zależy oczywiście od wypełnienia, jak i marki. Jeśli interesuje Cię bardziej ekonomiczna wersja poduszki antyalergicznej, polecamy poduszkę naszej marki, która wypełniona jest włóknem syntetycznym. W takim materiale nie gromadzi się kurz i nie rozmnażają się roztocza. Możliwe jest częste pranie poduszki. We wnętrzu znajduje się mnóstwo silikonowych kuleczek, które odpowiadają za miękkość poduszki i jej sprężystość. Ten typ poduszki nie przyciąga kurzu, ale też nie stanowi pożywki dla roztoczy czy grzybów.

Innym ciekawym przykładem poduszki dla alergików jest antyalergiczna poduszka Classic Comfort marki Inter-Widex. Jest to produkt polski, wykonany z materiałów najlepszej jakości o wysokiej klasie wygody. Stanowi fantastyczne połączenie bawełny z poliestrem, a do tego została pozbawiona jakichkolwiek sztucznych dodatków w postaci barwników, substancji chemicznych czy metali ciężkich.

Poduszka dla dziecka alergika

W przypadku dzieci, warto zdecydować się na antyalergiczną poduszkę, nawet jeśli dziecko nie ma alergii. Po prostu taka poduszka znacznie lepiej się sprawdzi przy bardzo wrażliwym organizmie, który musi nauczyć się radzić w dość niekomfortowym środowisku. Poduszka dla dziecka alergika to nie jest łatwy wybór, ale na szczęście w naszym sklepie internetowym robi24.pl znajdziesz doskonałej jakości poduszki antyalergiczne w różnych rozmiarach, także dla dzieci.

Decydując się na poduszkę dla dziecka alergika, musisz wiedzieć, że będzie mu ona potrzebna dopiero później. Pierwsze miesiące dziecko powinno spać na płasko, aby jego organizm wykształcił odpowiednie mechanizmy oraz by nie doszło do śmierci łóżeczkowej oraz skrzywienia kręgosłupa.

 

Jeśli szukasz dobrze wyposażonego sklepu z poduszkami dla alergików, koniecznie sprawdź nasz asortyment. W robi24.pl zamówisz bez większego problemu zarówno droższe, jak i tańsze poduszki dla każdego domownika. Pamiętaj, że wybór odpowiedniej poduszki jest bardzo ważny, ponieważ to od niej po części zależy, czy wstaniemy wyspani i wypoczęci, czy jednak połamani i zmęczeni.