• Kategorie
  • Szukaj
  • Rozmiary poduszek

Rozmiary poduszek

Dobierając poduszki należy uwzględnić ich przeznaczenie. To właśnie ono zasugeruje nam, jaki rozmiar poduszki powinniśmy wybrać. Na rynku dostępna jest szeroka gama poduszek, ale  tylko kilka rozmiarów jest popularnych. Jak dobrać odpowiednią wielkość poduszki, by służyła dobrze? To kwestia indywidualna zależna od wielu czynników.

Jakie rozmiary poduszek oferuje nasz sklep Robi24.pl?

Rozmiar ma duże znaczenie, choć często każdy ma inne preferencje. Poniżej znajdziesz listę wymiarów oferowanych przez nasz sklep. Wybierz dla siebie ten, który spełnia Twoje oczekiwania. Przy wyborze rozmiaru należy również pamiętać o tym jaki rozmiar łóżka posiadamy, aby poduszka w całości znajdowała się na materacu. Kwadratowe i prostokątne kształty są tradycyjnymi opcjami i są uważane za najbardziej odpowiednie do spania. 

Poduszki 40 x 40 cm    –     to najmniejsza, kwadratowa poduszka, często zwana "jaśkiem". Są osoby, które preferują spanie na takich poduszkach, choć częściej stosowane są jako poduszki podróżne. Przydadzą się pod namiot i na wakacje. To również popularny rozmiar w poduszkach dekoracyjnych.

Poduszki 40 x 60 cm    –     to bardzo często stosowane poduszki dziecięce. Można także wybrać poduszki w tym rozmiarze dla osób dorosłych, które preferują tę wielkość. Nie jest to poduszka popularna, ale ta wielkość jest również dostępna, np. Poduszka puchowa trzykomorowa firmy PARADIES.

Poduszki 45 x 45 cm    –     to rozmiar poduszek dekoracyjnych. Sprawdzą się jako uzupełnienie stylizacji w salonie lub do popołudniowej drzemki na kanapie. Pozwolą wyeksponować kanapę lub sofę, ozdobią także łóżko w sypialni.

Poduszki 50 x 60 cm    –     to drugi co do wielkości najchętniej kupowany rozmiar poduszek. Dobre do spania dla dzieci, choć lubią je też dorośli. Poduszki w tym rozmiarze są wybierane częściej dla młodszych dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym.

Poduszki 50 x 70 cm    –     to poduszki dla wielbicieli niewielkich poduszek do spania. Wśród nich dostępne są poduszki z puchu, antyalergiczne i poduszki Antystres.

Poduszki 70 x 80 cm    –     to najchętniej kupowany rozmiar poduszek do spania. Idealne dla osób dorosłych i młodzieży. Taka wielkość zapewnia podparcie szyi, głowy, a także kręgosłupa piersiowego.

Poduszki dla dziecka    –     pediatrzy zalecają poczekać z umieszczeniem poduszki w łóżeczku nawet do 2. roku życia. Spanie bez poduszki jest dobre dla kręgosłupa dziecka, zapobiega też płaskiej główce. Bardzo ważne jest, by dziecko na spało na zwykłej poduszce, bo ta nie ma proporcji odpowiednich dla dziecka. Bardzo dobre są dla dziecka poduszki antywstrząsowe typu "motyl", które stosuje się w podróży i w wózeczku. Przy wyborze, najważniejszy jest zdrowy rozsądek.