• Kategorie
  • Szukaj
  • Kołdry na lato rozmiar 160x200 cm

 

Potrzebna Ci kołdra letnia, która skutecznie odprowadzi wilgoć w upalne noce i zapewni najlepszą przepuszczalność powietrza? Oto kołdry letnie 160x200, które sprawdzą się na mniejszych łóżkach, narożnikach, sofach i wersalkach. Do wyboru masz kołdry bawełniane, bambusowe i syntetyczne, dzięki czemu zakup nie sprawi trudności. Zobacz, które kołdry letnie 160x200 uprzyjemnią Twój sen!

Kołdra letnia 160x200

Istnieją różne rodzaje kołder. Niektóre z nich wykonane są z czystej przędzy bawełnianej, a inne z włókien syntetycznych, takich jak poliester. Nasze letnie kołdry są wygodne, ciepłe, a jednocześnie przewiewne, ale przede wszystkim stylowo prezentują się na łóżku.

Wykonane są z różnych materiałów, takich jak bawełna, wełna czy włókna syntetyczne i występują w różnych kolorach i wzorach. Unikalne tekstury i kolory każdego rodzaju kołdry powstają przez połączenie różnych rodzajów i kolorów włókien, tworząc niepowtarzalny wzór, który jest ręcznie wplatany w tkaninę.

Jeśli więc szukasz idealnej kołdry – poznaj nasz asortyment! Pochodzą one od renomowanych marek z Polski, które dostarczają certyfikowaną, bezpieczną pościel dla dzieci, nastolatków i dorosłych!

Kołdry letnie 160x200 antyalergiczne

A może zainteresują Cię kołdry letnie antyalergiczne? Polecamy te wykonane z bawełny lub z domieszką bawełny, co zmniejsza ryzyko alergii. Kupując taką kołdrę otrzymujesz nie tylko wysokojakościowy produkt, ale także gwarancję jakości i spokoju. Dużą popularnością cieszy się na przykład kołdra Royal Dreams od ROBI, to letnia bawełniana kołdra - lekka i oddychająca. Pod bawełnianą kołdrą na lato nasze ciało nie przegrzewa się ani nie poci, co sprawia, że budzimy się wypoczęci. Kołdra zapewnia trwałość, puszystość i miękkość.

Co więcej taka kołdra antyalergiczna zapewnia komfortowy sen i ochronę przed alergiami. Można ją swobodnie prać w 60 stopniach. Materiał jest łatwy do czyszczenia i prania, więc ta czynność nie nastręcza trudności.

Polecamy też kołdry antyalergiczne z domieszką włókien poliestrowych lub wykonane z mieszanki włókien poliestrowych i nylonowych. To właśnie takie kołdry letnie antyalergiczne mają wysoką izolację termiczną, ponieważ są jednocześnie pokryte silikonem. Oprócz tego, że jest on miękki, wykazuje dobrą izolację termiczną, nawet przy praniu w wysokich temperaturach i suszeniu mechanicznym.

Kołdry letnie 160x200 bawełniane

Początki bawełny, słowo bawełna i jego znaczenie zostały wymyślone przez ludzi w XVIII wieku. Bawełna została po raz pierwszy użyta jako tkanina, a później stała się najważniejszą uprawą rolniczą na świecie. Dlatego, że jest jednym z najtrwalszych materiałów roślinnych, znalazła zastosowanie właśnie w pościeli – kołdry letnie bawełniane są miękkie, przepuszczają powietrze i odprowadzają wilgoć.

Wśród kołder dużą popularnością cieszą się te wykonane z mieszanek bawełny. Bawełna jest używana w różnych tkaninach, takich jak len, kaszmir, jedwab i wełna. Wykorzystanie bawełny jako składnika tych tkanin przyniosło wzmocnieniu pościeli wiele korzyści. Sprawia, że tkaniny są trwalsze, odporniejsze na uszkodzenia i bardziej miękkie. Kołdry letnie bawełniane to strzał w 10!

Cienkie kołdry letnie 160x200 bambusowe

Kołdra bambusowa to kołdra wykonana z bambusa, która jest nie tylko przewiewna, ale także bardzo miękka i wygodna. Oto niektóre z korzyści wynikających z używania bambusowej kołdry: bambus to naturalny i nietoksyczny materiał, który nie powoduje reakcji alergicznej skóry. Waga kołdry nie wpływa na krążenie krwi, dzięki czemu naczynia krwionośne nie są zablokowane. Bambusowa kołdra będzie bardziej skuteczna w zapobieganiu problemom ze snem, takim jak bezsenność, słaba jakość snu w nocy, bezdech senny i trudności w oddychaniu.

W ostatnich latach na rynek wprowadzono nie tylko kołdry, ale i bambusowe prześcieradła, które są trwalsze niż inne prześcieradła poliestrowe lub bawełniane. Z bambusa można wykonać wszystkie rodzaje pościeli, materiał bambusowy jest uniwersalny.

Co ważne, cienkie kołdry letnie z bambusa można prać w pralce, a wbrew pozorom, ich cena jest podobna do tej, jaką mają kołdry bawełniane lub poliestrowe. Kołdry bambusowe mają tendencję do wchłaniania wilgoci lepiej niż poliestrowe lub bawełniane, co oznacza, że odprowadza ona wilgoć i zapewnia przewiewność. Jest to szczególnie przydatne dla alergików, co oznacza, że bambusowe kołdry zdadzą egzamin, jeśli masz jakiekolwiek rodzaje alergii.

Kołdry letnie 160x200 dla dzieci 

Materiał kołdry może się różnić w zależności od jej zastosowania i przeznaczenia. Zwłaszcza przy wyborze kołder dla dzieci, trzeba uważnie dopasować produkt do potrzeb pociechy. Chociaż kołdra puchowa jest uważana za bardziej popularną kołdrę ze względu na jej cenę, latem przydadzą się bardziej przewiewne materiały.

Alternatywą puchu jest produkt poliestrowy, który jest przewiewny i lekki w porównaniu do jego puchowych odpowiedników. Dla dzieci przydadzą się też kołdry bambusowe lub bawełniane, które są bardzo wygodne, lekkie, sprężyste i miłe w dotyku. Doskonale zapewnią chłód w nocy, dzięki ich wygodzie i jakości.

Kołdry puchowe letnie 160x200

Kołdra letnia naturalna czy syntetyczna? W naszej ofercie znajdziesz każdy rodzaj kołder na lato. Kołdra poliestrowa to doskonały przykład produktu, który powstaje z wykorzystaniem przędzy poliestrowej. Zastosowanie przędzy poliestrowej w tym przypadku jest osiągane dzięki wykorzystaniu specjalnej maszyny. Natomiast wykorzystanie w produkcji pościeli włókien naturalnych takich jak wełna, jedwab i bawełna jest formą „włókna naturalnego”, ponieważ w przeciwieństwie do syntetyków, powstają one z drzew i roślin.

Tak więc, do wyboru masz naturalne i syntetyczne kołdry letnie 160x200, które na pewno poprawią Twój komfort snu. Polecamy kołdry od renomowanych producentów, takich jak AMZ, POLDAUN czy PARADIES, które oferują certyfikowane produkty. To kołdry szyte na Twoją miarę!W ofercie mamy też kołdry zimowe i  kołdry całoroczne - zapraszamy!