Wybór odpowiedniej pościeli ma ogromne znaczenie. W końcu dobrze dobrana pościel przekłada się na jakość snu i wypoczynku. Aby znaleźć odpowiedni rozmiar pościeli należy przede wszystkim dobrać rozmiar pościeli do materaca. Dzięki temu zarówno w przypadku łóżek dwuosobowych, jak i jednoosobowych będziesz mógł korzystać z pełni zalet płynących z posiadania dobrej pościeli.

 

Spis treści

Najlepszy rozmiar pościeli

Jak mierzyć pościel?

Jak dobrać kołdrę do łóżka?

Jaki rozmiar pościeli wybrać?

Jakie są wymiary pościeli standardowej?

Jaki rozmiar kołdry dla jednej osoby?

Jakie prześcieradło na łóżko 160x200?

Jaki rozmiar pościeli na łóżko 180x200?

Jak dobrać kołdrę do łóżka?

Jak czytać rozmiar pościeli?

Który rozmiar pościeli dla dzieci?

Podsumowanie

 

Najlepszy rozmiar pościeli

Jesteś na etapie urządzania domu lub mieszkania? Czy zdajesz sobie sprawę, że odpowiednio dobrana pościel przekłada się na komfort wypoczynku i snu. Dlatego tak ważne jest, aby dobrze dobrać wymiary kołdry i poduszki. Musisz pamiętać, że pościel nie może być ani za mała ani za duża. Jej rozmiar musi być adekwatny zarówno do Twoich potrzeb, jak i do możliwości i wymagań łóżka.

 

Jak mierzyć pościel?

Zazwyczaj aby wybrać pościel należy znaleźć odpowiedni rozmiar w różnych rozmiarach. Często są one w tym samym rozmiarze co materac. Jednak aby dobrać prześcieradło, kołdrę czy poduszkę musisz być pewny rozmiaru. Musisz wiedzieć, że rodzaj materiału może mieć wpływ na wymiar. Jednak przede wszystkim warto brać pod uwagę osobiste preferencje oraz wymiary materaca.

 

Jak dobrać kołdrę do łóżka?

Aby zadbać o wysoką jakość snu musisz odpowiednio dobrać dodatki w sypialni. Między innymi poduszki dekoracyjne, kołdry czy poszewki. One są na pierwszym miejscu. Jednak interesować Cię nie powinien sam materiał, ale także rozmiary dodatków. Dzięki nim zadbasz o spokojny i dobry sen

 

Jaki rozmiar pościeli wybrać?

Jeśli zastanawiasz się, jakie rozmiary kołdry wybrać. Musisz wiedzieć, że tak naprawdę rozmiarów pościeli jest wiele. Wszystko zależy od Twoich preferencji i upodobań. Ważne jest, aby materac, a także poszewki były dobrze dopasowane.

 

Jakie są wymiary pościeli standardowej?

Pościele mają różne wymiary. Popularne kategorie rozmiarów uwzględniają zarówno opcje dla łóżka jednoosobowego, jak i dla dwuosobowego czy dla dzieci. Aby pościel nie była zbyt mała musisz dobrze ją zmierzyć. Zazwyczaj pierwszy wymiar to szerokość, a następnie długość. Te rozmiary pomogą Ci dobrać pościel zarówno dla starszych dzieci, siebie, jak i malucha.

 

Jaki rozmiar kołdry dla jednej osoby?

W przypadku rozmiaru pościeli jednoosobowej warto zwrócić uwagę na wielkość materaca. Łóżka jednoosobowe najczęściej spotykane są w pokojach nastolatków. Wybierając kołdry zwróć uwagę na ten wymiar. Najpopularniejsze rozmiary kołder to 160x200 cm.

 

Jakie prześcieradło na łóżko 160x200?

W tym przypadku musisz kierować się wymiarami materaca. Co to oznacza? Że jeśli rozmiar materaca Twojego wynosi 160 x 200 to standardowy rozmiar pościeli, który będzie odpowiedni to właśnie 160 x 200 cm.

 

Jaki rozmiar pościeli na łóżko 180x200?

Wybierając pościel koniecznie zwracaj uwagę na wielkość materaca. Dzięki temu łatwiej będzie Ci wybrać odpowiedni rozmiar pościeli do Twojego łóżka. Musisz wiedzieć, że najpopularniejsze rozmiary pościeli zazwyczaj są określane właśnie przez wielkość materaca. Dlatego powinny iść one w parze.

 

Jak dobrać kołdrę do łóżka?

Musisz wiedzieć, że częstym problem w sypialni jest... nadmiar pościeli. Co to oznacza? Że poszewki są źle dobrane i generują one dodatkowy materiał, w którym nie ma kołdry. Te obniża komfort snu. Dlatego musisz zwracać uwagę na rozmiary dodatków.

 

Jak czytać rozmiar pościeli?

Czy wiesz, jak prawidłowo odczytywać wymiary pościeli? Rozmiar kompletu pościeli zazwyczaj umieszczony jest na opakowaniu, tak, aby dostęp do tej informacji był szybki i nieutrudniony. Zatem jak odpowiednio odczytać rozmiar poduszki czy kołdry? Musisz wiedzieć, że informacja podana na opakowaniu nie dotyczy tych dwóch elementów. Zazwyczaj nie są one w identycznym rozmiarze. Dlatego jeśli chcesz kupić poszewkę na któryś z tych elementów musisz odnaleźć odpowiedni wymiar. Zazwyczaj pierwszy wymiar to szerokość, a następnie długość. Posiadając tę wiedzę będziesz mógł w szybki i prosty sposób odpowiednio dobrać rozmiar pościeli do Twoich potrzeb.

 

Który rozmiar pościeli dla dzieci?

Zastanawiasz się, jakie są najpopularniejsze rozmiary pościeli dla dzieci? Standardowy wymiar pościeli dla dzieci zależy od ich wieku. Standardowe rozmiary pościeli zazwyczaj podane są na materacu. Musisz zdać sobie sprawę, ze w zależności od wieku, wymiary te mogą się różnić. Z uwagi na fakt, że dzieci rosną szybko niesamowicie ważne jest, aby dobrze dobrać wymiary pościeli.

 

Podsumowanie

Nie jest zaskoczeniem, że urządzając sypialnię czy pokój dziecięcy musisz sięgnąć po kołdry i poduszki. Bez nich w końcu sypialnia nie będzie wystarczająco funkcjonalna. Jednak aby podnieść ich użyteczność i komfort warto sięgnąć także po poszewki. To dzięki nim te dodatki nie tylko wyglądają ładnie, ale przede wszystkim gwarantują wygodę podczas snu. Musisz jednak wiedzieć, że aby pościel była wygodna musi być dobrze zaopiekowana, co oznacza między innymi prawidłowy rozmiar. Niezależnie od tego, czy w Twojej sypialni stanie rozkładana wersalka czy dwuosobowe łóżko - musisz zdać sobie sprawę z tego, że pościel powinna być dobrze dobrana. Tylko w ten sposób zadbasz o wygodę i komfort podczas snu i odpoczynku.