Kołdra dziecięca to bardzo ważne zagadnienie dla każdego rodzica. Na rynku dostępne są różne typy kołder, które oferują nieco inne właściwości. Konkretny wybór na pewno będzie zależał od tego, komu dokładnie ma być dedykowana owa kołdra oraz jakie właściwości ma posiadać. Jeśli masz przygotowaną listę, na pewno dobrze wybierzesz kołdrę dla swojego dziecka. W innym przypadku zapraszamy do poniższego artykułu, który wskaże Ci kierunek do obrania w ogromie nietypowych, oryginalnych kołder.

 

Spis treści

Jaka jest najlepsza kołdra dla dziecka?

Jaka jest najlepsza kołdra dla niemowlaka?

Jaka kołdra dla 2 letniego dziecka?

Jaka kołdra dla 3 letniego dziecka?

Jaki rozmiar kołdry dla 5 latka?

Kołdra sezonowa czy całoroczna?

Z jakiego materiału powinna być wykonana kołdra dla dziecka?

Kołdra antyalergiczna - zalety w stosowaniu u dziecka

Kołdra z wypełnieniem naturalnym - jakimi walorami może się pochwalić?

Podsumowanie

 

Jaka jest najlepsza kołdra dla dziecka?

Kołdra dla dzieci to bardzo ważne zagadnienie, głównie jeśli na Twoich barkach spoczywa dobro latorośli. Zanim więc zdecydujesz się na zwykłą kołdrę po kuzynach czy od znajomych, koniecznie zasięgnij specjalistycznej wiedzy. Kołdra to bardzo ważny element w sypialni, na który powinniśmy zwrócić taką samą uwagę, jak na poduszkę czy materac. Kołdry różnią się od siebie przeznaczeniem, jedne są sezonowe, inne całoroczne. Co więcej - kołdry różnią się od siebie materiałami, które zostały wykorzystane podczas ich produkcji. A dodatkowo na rynku znajdziesz różnorodne rozmiary kołder. W przypadku dzieci, warto zapewnić im komfortowe warunki spania, ponieważ wtedy najlepiej się rozwijają. Kołdry powinny być też dobrane pod względem wrażliwej skóry dziecka. W przypadku starszych dzieci, na pewno dobrym wyborem będzie zakup kołdry w nieco większym rozmiarze, ponieważ wystarczy na dłużej. Młodsze dzieci śpiące jeszcze w łóżeczku z pewnością ucieszą się z kołdry, która rozmiarem będzie idealnie pasować do łóżeczka dziecięcego.

Jaka jest najlepsza kołdra dla niemowlaka?

Niemowlak to bardzo malutkie, niedawno urodzone dziecko. Określa się tym mianem maluchy aż do ukończenia przez nich pierwszego roku życia. Świetnym wyborem będzie kołderka dla niemowlaka, której wymiary będą dopasowane do miejsca jego spania. Jeśli Twoje dziecko chętnie śpi w łóżeczku o wymiarach 60x120 cm, najlepszą kołdrą, jaka idealnie sprawdzi się w tym miejscu jest kołdra o rozmiarze 60x100. Zawsze lepiej jest zamówić kołdry i poduszki nieco mniejsze, ponieważ wtedy kołdra nie będzie miała szansy zakryć buźki malucha.

Dla bardzo małych dzieci najlepsza będzie kołdra gwarantująca odpowiednią wentylację. Produkty tego typu to głównie kołderki wypełnione materiałem naturalnym. Zalicza się do niego puch gęsi. Jeśli więc dziecku nie grozi uczulenie na ten materiał, warto wybrać właśnie tego typu kołdrę.

Jaka kołdra dla 2 letniego dziecka?

Dziecko, które ukończyło 2 lata, zaczyna powoli zwracać uwagę na to, co go otacza i jest w stanie wyrazić swoje zadowolenie lub jego brak. W przypadku niemowląt można samodzielnie wybrać sporo rzeczy, w tym dodatków czy wzory. Jednak dwulatek może wywrzeć na nas presję dotyczącą kołdry, ale i pościeli. Dla dwulatka śmiało możesz zainwestować w kołdry całoroczne, której wymiary będą oscylować wokół wymiaru 100x135 cm. Można bez większego problemu zdobyć taka kołdrę dla malucha z dobrym materiałem wewnątrz. W naszej ofercie znajdziesz doskonałej jakości kołdry z puchu gęsiego lub antyalergiczne, które sprawdzą się przez cały rok. Jednak pościel to już kwestia wyboru dziecka. Bardzo często chce mieć ją z ulubionymi bohaterami bajek. Dzieci bowiem bardzo szybko przywiązują się do bohaterów, dlatego półki uginają się w szwach pod najróżniejszymi pościelami.

Jaka kołdra dla 3 letniego dziecka?

Dla 3-latka warto wybrać kołdrę dobrej jakości. Zarówno wypełnienie, jak i poszewka mogą być wytworzone z materiału naturalnego lub bardzo dobrej jakości materiału syntetycznego, nazywanego też antyalergicznym. Obydwa te materiały są z reguły bardzo miłe i przyjemne w dotyku. Ponadto, dla alergików świetnie sprawdza się wypełnienie syntetyczne, jak i naturalne. Większa wygodę można jednak odczuć decydując się na kołdrę z wypełnienia naturalnego. Materiał naturalny, taki jak puch gęsi, to rewelacyjny produkt, którym od lat wypełniane są kołdry, jak i poduszki. Maluch w wieku trzech lat może odczuwać nieziemską przyjemność, śpiąc pod kołderką wypełnioną gęsim puchem.

Jaki rozmiar kołdry dla 5 latka?

Twoje maluchy wyrosły już z kołder dla niemowląt? Kiedy Twoje dziecko ukończyło już 5. rok życia, koniecznością jest wybranie nowego kompletu pościeli. Pościel dla nieco starszych dzieci będą cechować się większym rozmiarem. Dla przedszkolaków polecane są takie rozmiary, jak 140x200 cm z poduszką 70x80 cm. Choć nie jest to przymusowy wymiar, w przypadku 5-latka będzie strzałem w dziesiątkę.

Kołdra sezonowa czy całoroczna?

Pytaniem, które spędza sen z powiek rodziców jest to, czy kupić dla dziecka kołdrę sezonową, a może jednak lepszym wyborem będzie kołdra całoroczna? Wszystko tak naprawdę zależy od tego, jakim budżetem dysponujesz oraz jaka temperatura panuje zwykle u Ciebie w domu. Wiadomym jest, że z reguły znacznie lepiej sprawdza się kołdra sezonowa. Można kupić specjalną cienką na lato, grubszą na zimę oraz średniej grubości na okres przejściowy, czyli wiosnę i jesień. Niestety, aż 3 kołdry dla jednego domownika to kwestia sporych wydatków oraz konieczności posiadania miejsca do przechowywania. W przypadku dzieci kołdry sezonowe mogą się też nie sprawdzić, ponieważ maluchy szybko wyrastają i trzeba później znów kupować kolejny zestaw kołder adekwatnych do wieku oraz miejsca, w którym śpi dziecko.

Nie ma nic złego w tym, że rodzice decydują się jednak na kołdry całoroczne. Dobranie produktu idealnego dla dziecka nie jest takie łatwe, jak się wydanie. Kołdra całoroczna może być wykonana z materiału syntetycznego, jak i naturalnego. W przypadku kołdry z puchu gęsiego, będzie ona dość gruba. Przypadnie do gustu dzieciom, które lubią mieć coś sporego na sobie podczas snu. Zdecyduj się koniecznie na dobrej jakości kołderkę dla maluszków, aby zapewnić im wysokiej jakości sen.

Z jakiego materiału powinna być wykonana kołdra dla dziecka?

Materiał na kołdrę dziecięcą to bardzo istotny aspekt. Wśród nich znajdziemy i materiały syntetyczne, i naturalne. Kołdra dla dziecka puchowa to w pełni naturalne okrycie dziecka. Jest przyjemna dla skóry, lekka i sprężysta. Drugim przykładem jest kołdra z pierza. Pierze jest nieco twardsze od puchu, jednak nadal jest naturalne i dobrze chroni przed chłodem nocy. Ogromną zaletą tego rodzaju kołder jest przystępna cena, co może być ważne dla rodziców.

Jakie jeszcze kołdry znajdziesz na rynku? Twoją uwagę powinny zwrócić dobrej jakości kołdry wełniane. Ich wypełnienie to wełna merynosów, która uchodzi za puszystą, odporną na odkształcenia, a ponadto gwarantuje odpowiednią cyrkulację powietrza. Kołderki z wełny merynosów to klucz do zdrowego snu i odpowiedniej regeneracji organizmu.

Kołdry syntetyczne to produkty wykonane z najwyższej jakości komponentów sztucznych. Uchodzą za antyalergiczne, ponieważ nie sprzyjają rozwojowi alergenów. Idealnie nada się w przypadku niemowląt, starszych dzieci, a często także rodzice decydują się na tego typu kołdrę.

Kołdra antyalergiczna - zalety w stosowaniu u dziecka

Kołdry i poduszki dla dzieci antyalergiczne bardzo często znajdują swoje zastosowanie. Dzieje się tak, ponieważ obecnie dzieci narażone są na znacznie więcej alergenów. Nie brakuje w naszym społeczeństwie alergików, którzy wymagają specjalnego traktowania, unikania tego, co wywołuje alergię. W przypadku osób uczulonych na nadmiar kurzu i roztocza, ważne jest, by maksymalnie zminimalizować ryzyko ich wystąpienia. Niestety, roztocza rozwijające się w pościeli to codzienność. Dlatego właśnie kluczem do tego są kołdry antyalergiczne.

Pierwszym typem kołder, jakie można zastosować są kołdry syntetyczne. Idealnie pasują do dzieci, które cechują się wyjątkową wrażliwością na roztocza. Takie modele są ekologiczne, a ponadto idealnie spisują się w przypadku dzieci, które mają bardzo wrażliwy naskórek czy też cierpią z powodu innych uczuleń.

Jakie kołdry antyalergiczne znajdziemy na rynku? Przede wszystkim polecane są kołdry silikonowe. Ich wypełnienie stanowią kuleczki silikonowe obleczone w materiał poliestrowy. Jednak i naturalne materiały mogą działać antyalergicznie. Doskonałym przykładem są kołdry bambusowe, jedwabne czy kukurydziane.

Kołdra z wypełnieniem naturalnym - jakimi walorami może się pochwalić?

Twoje dziecko bardzo lubi spać w ciepłym łóżku? Jeśli tak, najlepszym wyborem będą kołdry naturalne, głównie wykonane z pierza lub z wełny merynosów. Można pod nimi spać nawet przy otwartym oknie jesienią czy wczesną wiosną, ponieważ dają naprawdę ogrom ciepła i gwarantują komfort termiczny. Kołdry naturalne idealnie pasują dzieciom, jak i seniorom, którzy lubią wygrzewać swoje stawy, kiedy te dają o sobie znać bólem. Naturalne kołdry z wypełnieniem puchowym czy wełnianym najczęściej powleczone są bawełnianą bądź jedwabną powłoczką, które sprawiają, że w produkcie nie ma ani grama sztuczności.

Wiele osób nie chce wprowadzić do swojej sypialni syntetyków. Rodzice bardzo często chcą nauczyć swoje dzieci od maleństwa spać pod takimi właśnie kołdrami. Naturalne kołdry to gwarancja fantastycznego przepływu powietrza, cyrkulacji, jak i odprowadzania wilgoci.

Podsumowanie

Zastanawiasz się, jakie kołderki sprawić swoim dzieciom? Wszystko zależy od Ciebie! Jeśli maluch nie ma żadnych alergii, możesz śmiało zakupić dla niego kołdrę dziecięcą z wypełnieniem naturalnym. Co ciekawe - taka puchowa kołdra również ma właściwości antyalergiczne. Nie ma tam miejsca na rozwój zbędnych roztoczy czy gromadzenie się kurzu. Z kolei, jeśli Twoje dziecko wykazuje reakcje alergiczne skórne, warto w takim przypadku zainwestować jednak w kołdrę syntetyczną. Niezależnie od tego, na jaką kołdrę stawiasz, nie warto oszczędzać na niej, ponieważ maluchy wymagają bardzo wyjątkowego traktowania. Dla rodziców nie ma nic ważniejszego, niż zdrowie oraz komfort dziecka!