• Timber BNF Basic

Symbol: EFL5250
1219.66
szt. Do przechowalni
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Cena dostawy 0
GLS (pobranie) 0
Odbiór osobisty 0
GLS 0
Dostępność Mało

Zamów przez telefon : 509-065-005

Zostaw telefon

Sportowy wielozadaniowy model RC samolotu na zdalne sterowanie Timber BNF Basic o rozpiętości 155cm, z zainstalowanym napędem i elektroniką, napędzany trójfazowym silnikiem 10BL z regulatorem 40A. Zainstalowany odbiornik AR636A AS3X, oświetlenie diodami LED. W zestawie znajdują się pływaki!

Konstrukcja

Timber absolutnie nie jest zwyczajnym modelem samolotu, jakby się mogło na pierwszy rzut oka wydawać. Chodzi o przemyślaną konstrukcję, która wykorzystuje wszystkie udogodnienia zaawansowanej aerodynamiki i elektroniki. Podstawą jest skrzydło, które ma oprócz zainstalowanych klap również możliwość zainstalowania slotów na krawędź natarcia, które chronią przed zerwaniem strug na górnej stronie profilu. Możliwe jest zatem wykonywanie lotów na minimalnej prędkości, start z ekstremalnie krótkim rozbiegiem lub lot przy dużym kącie natarcia. Model jest w stanie wykonywać również podstawową akrobację. Model wykonany jest z lekkiej, wytrzymałej i prostej w naprawie pianki Z-Foam.

Elektronika

Model ma zainstalowany 6 kanałowy odbiornik Spektrum™ AR636A DSMX® z systemem stabilizacji AS3X. Ten system dokonuje automatycznych korekt sterowania w czasie lotu i tym samym zmniejsza obciążenie pilota. Mikroprocesor na podstawie informacji z trójosiowego żyroskopu ciągle utrzymuje położenie samolotu za pomocą lotek, kierunku i wysokości po stałym torze do czasu, aż dojdzie do rozkazu z nadajnika. AR636 ma możliwość aktywacji inteligentnej technologii SAFE™ (Sensor Assisted Flight Envelope) w czasie parowania. SAFE zwiększa bezpieczeństwo lotu i zapewnia spokojny lot. Jednocześnie zachowuje pełną sterowność modelu, także pilot ma wysokie poczucie bezpieczeństwa.

Podwozie

Model Timber jest niezmiernie wszechstronny, można go wykorzystać jako model rekreacyjny lub wykorzystać jego zdolności akrobacyjne. Dzięki dużym balonowym kołom Tundra można nim lądować również na gorzej utrzymywanych powierzchniach. Dla miłośników akwenów wodnych w zestawie znajdują się pływaki. Po krótkiej instalacji można cieszyć się lataniem nad powierzchnią wody.

Wyposażenie

Złożenie modelu jest, dzięki gotowym elementom z zainstalowana elektroniką, stosunkowo szybkie. Do dokończenia potrzeba uzupełnić nadajnik Spektrum oraz akumulator napędowy LiPol 2200mAh 3S 30C z ładowarką.

  • Sportowy model ze zdumiewającymi możliwościami STOL (krótki start i lądowanie)
  • Działające klapy i opcjonalne sloty
  • Podwozie główne tłumiące uderzenia z kołami Tundra
  • Realistyczny styl pływaków EDO z dwoma sterami
  • Światła nawigacyjne LED, światła lądowania, migające na skrzydłach
  • Lekka, skorupowa konstrukcja
  • Lekki i bardzo wytrzymały materiał Z-Foam™
  • Odbiornik AS3X® z opcjonalną technologią SAFE®
  • Wydajny silnik trójfazowy

Instrukcja

http://www.scorpio-polska.pl/manualy/EFL5250-Manual-EN.pdf

Prezentacja wideo

Odbiornik AR636A
Długość 1040mm
Rozpiętość 1555mm
Śmigło 12x4
Regulator Trójfazowy 40A
Masa do lotu 1400g
Elektro pohon Trójfazowy 10BL
Serwa 9g
Powierzchnia nośna 36,1dm²
Obciążenie powierzchni 38,8g/dm²
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Oceń

Jakość
Funkcjonalność
Cena
Podpis
Opinia
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie