Kołdry antyalergiczne są doskonałym rozwiązaniem dla osób cierpiących na alergie skórne lub oddechowe. Aby odpowiednio zadbać o kołdrę antyalergiczną i zachować jej właściwości, należy regularnie ją czyścić. Zaleca się pranie kołdry w temperaturze nie wyższej niż 60 stopni Celsjusza, aby zniszczyć roztocza i alergeny. Ważne jest również stosowanie delikatnych detergentów, które nie podrażnią skóry i nie zniszczą struktury włókien.

Po wypraniu kołdry antyalergicznej, należy dokładnie ją wysuszyć. Można skorzystać z suszarki bębnowej na niskich obrotach lub po prostu powiesić kołdrę na zewnątrz, aby naturalnie wyschła. Ważne jest unikanie nadmiernego wilgotności, która może sprzyjać rozwojowi pleśni i grzybów. Regularne wietrzenie kołdry antyalergicznej również pomoże utrzymać ją świeżą i wolną od nieprzyjemnych zapachów.

Aby przedłużyć żywotność kołdry antyalergicznej, zaleca się regularne odkurzanie materaca i przynajmniej raz w miesiącu pranie pościeli. Ważne jest również unikanie kontaktu z potem i olejami ciała, które mogą zanieczyścić kołdrę i zmniejszyć jej właściwości antyalergiczne. Dbanie o higienę sypialni oraz regularna wymiana pościeli to kluczowe czynniki wpływające na utrzymanie kołdry antyalergicznej w doskonałym stanie przez wiele lat.