• Słoik średni Yankee Candle

  • Parametry

Świeca szyta na miarę

Rozmiar ma znaczenie – decydując się na zakup świecy należy mieć na uwadze nie tylko kompozycję aromatyczną, ale i wielkość słoja. Jeśli planujemy rozpalić świecę Yankee Candle w średniej wielkości pomieszczeniu – najlepszym wyborem będzie zakup średniej wielkości świecy. Warto jednak pamiętać, że optymalny czas jednorazowego palenia dużej lub średniej świecy (na przykład zamkniętej w szklanym słoju) to 3-4 godziny. W innym wypadku masa niewytopionego, ale miękkiego wosku nie odkryje w pożądany sposób brzegów naczynka i będzie topić się nierównomiernie. Finalnie, jeśli nie przerwiemy palenia świecy po 4 godzinach, parafina otuli szczelnie knot i będziemy mieli problemy z ponownym rozpaleniem świecy.

Yankee Candle ma obecnie ponad 150 różnych zapachów. Od eukaliptusa, poprzez zapach świeżego prania, palonego drewna, lavendy, po owocowe martini i wiele wiele innych. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Oprócz podstawowych zapachów firma cztery razy w roku wypuszcza sezonowe lub limitowane zapachy, które pojawiają się i znikają.

Świeczki są wytwarzane z najwyższej jakości naturalnych i nietoksycznych substancji, oraz tworzyw. Knot jest w 100% bawełniany i nie zawiera szkodliwego ołowiu. Olejki eteryczne są naturalnym ekstraktem roślinnym poddanym rygorystycznym normom laboratoryjnym i bezpieczeństwa. Wosk parafinowy jest wysoko rafinowany, co oznacza, że jest nietoksyczny i pozbawiony zanieczyszczeń. Z barwnikami jest podobnie, mimo, że są syntetyczne , to są najwyższej klasy. Każdy knot jest prostowany ręcznie podczas produkcji.

Średnie słoje palą się od 65 do 90 godzin, przez cały ten czas uwalniając miarowy aromat. Świetnie sprawdzają się w średnich pomieszczeniach, w których zbyt intensywny zapach mógłby być drażniący. Aby wydobyć z takiej świecy pełnię kompozycji, dobrze jest ją palić przez co najmniej godzinę. Zapach rozwija się najmocniej po trzech godzinach palenia. Do tego, żeby jak najdłużej cieszyć się zamkniętym w niej aromatem, należy pamiętać o skracaniu knota specjalnymi nożyczkami i o używaniu gasidła.